Citi wyróżnione nagrodą Prezydenta Olsztyna

2022-12-16 16:09:01(ost. akt: 2022-12-16 16:09:10)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Citi, jeden z największych pracodawców w Olsztynie, zostało wyróżnione przez prezydenta miasta statuetką św. Jakuba w kategorii Gospodarka za rok 2021. Nagrodę przyznano za zaangażowanie firmy w rozwój gospodarczy miasta, zahamowanie znacznego wzrostu bezrobocia w regionie w czasach pandemii, a także za działania na rzecz lokalnej społeczności. Jak napisano w uzasadnieniu „Citi może być wzorem dla innych przedsiębiorstw w tym zakresie”. Docenione zostało również zaufanie, jakim Citi obdarzyło miasto Olsztyn.
- Olsztyn to dla Citi bardzo ważny ośrodek, w którym jesteśmy obecni od ponad dwudziestu lat i w którym dynamicznie się rozwijamy. Doceniamy wspaniale wykształconą kadrę i dobrą współpracę z samorządem. Chcemy być instytucją, która pracując nad rozwojem swojego biznesu, daje też coś od siebie lokalnej społeczności, dlatego wspieramy przedsięwzięcia takie jak Baba Fest czy „Cztery łapy na kanapy” oraz współpracujemy z tutejszym uniwersytetem. Cieszymy się, że nasze działania zostały zauważone i wyróżnione. Dziękujemy za to. ” – powiedziała Elżbieta Czetwertyńska, odpowiedzialna za Citi w Polsce.
- W krajobrazie ekonomicznym Olsztyna dominuje sektor małych i średnich przedsiębiorstw, ale jak się okazuje doskonale odnajdują się u nas również giganci. Bardzo to doceniamy. Szczególnie kiedy są to światowe marki o ugruntowanej pozycji i renomie jak Citi. To dodatkowy przekaz, że Olsztyn jest atrakcyjny dla inwestorów, warto się z nim związać zarówno zawodowo jak i osobiście. W przypadku Citi Kapituła nagrody doceniła także ponadprzeciętne zaangażowanie z sprawy społeczne. Widać, że firma dba także o klimat miejsca w którym funkcjonuje. Bardzo nas to cieszy – powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Działająca w 160 krajach i jurysdykcjach grupa Citi wybrała Olsztyn na siedzibę centrum rozliczeniowego w 2000. Od roku 2005 działa tutaj również centrum operacyjne Citi Solutions Center, które razem z warszawskim odpowiednikiem, tworzy jedną z najbardziej dynamicznych firm tego sektora w Polsce. Spółki Citi zatrudniają ogółem w Olsztynie ponad 1600 osób. Citi od dawna aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności, m.in. obejmując patronat nad wspierającym rozwój kobiet Festiwalem Baba Fest, finansując badania DNA służące identyfikacji szczątków Mikołaja Kopernika, wystawiając najliczniejszą drużynę podczas Półmaratonu Wokół Jeziora Ukiel w 2021 roku oraz sponsorując turniej piłki plażowej i obejmując patronat nad Plebiscytem na Najpopularniejszego Sportowca Warmii i Mazur.

Citi od kilku lat intensywnie współpracuje z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, prowadząc studia dualne z praktycznym aspektem pracy w banku, zajęcia z Business English, tematyczne spotkania i webinary dla studentów.
Citi Handlowy przeznaczy nagrodę w wysokości 5 tys. zł na finansową pomoc dla Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie, dla którego od lat aktywnie działają wolontariusze banku z Olsztyna.

Nagroda Prezydenta Olsztyna „Statuetka św. Jakuba” jest najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym przez miasto i Prezydenta. Nagrody są wręczane w dziedzinach kultury, nauki, sportu, gospodarki, działalności pozarządowej oraz za szczególne zasługi dla Olsztyna. O tegorocznej nagrodzie zdecydowała Kapituła w składzie: Prezydent Olsztyna - Piotr Grzymowicz, Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego - prof. Jerzy Przyborowski, Przewodnicząca Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych - Wanda Agnieszka Jabłońska, Przewodnicząca Wspólnoty Kulturowej Borussia – Kornelia Kurowska, Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu – Marcin Burza, Dyrektor Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie - prof. Mariusz Piskuła oraz Dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna - Krzysztof Otoliński.