Olsztyn ma się czego wstydzić? Olsztynek organizuje huczny Jarmark Wigilijny "Będzie grzaniec i świąteczny taniec"

2022-12-16 14:29:43(ost. akt: 2022-12-16 14:38:26)
Trwają przygotowania do Jarmarku Wigilijnego w Olsztynku

Trwają przygotowania do Jarmarku Wigilijnego w Olsztynku

Autor zdjęcia: Olsztynek/fb

Wszyscy mieszkańcy Olsztynka i okolic, spragnieni prawdziwej magii świąt, będą mogli poczuć ją już w tę niedzielę, na Jarmarku Wigilijnym, organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Olsztynku.
— Taki jarmark odbywa się od ponad 20 lat, kiedy to ja jeszcze chodziłem do szkoły. Nie mogło go zabraknąć teraz. — mówi Robert Waraksa, burmistrz Olsztynka w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską".

Tej zimy, mieszkańcy świętować mogą w dwóch miejscach.


Jarmark Wigilijny rozpocznie się o godz. 11:00 w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, gdzie goście będą oprowadzani przez Etnografa po wystawach świątecznych.
O godz. 14:00 nastąpi przeniesienie imprezy na Plac Świętego Piotra, gdzie mieszkańców przywita Kiermasz Świąteczny, na którym kupić będzie można choinki, ozdoby i świąteczne przysmaki. O godz. 15:00 planowane jest otwarcie jarmarku, które poprzedzi parada świętych mikołajów.

— Zaczynamy paradą świętych mikołajów, dlatego zachęcam wszystkich, którzy akurat będą obecni na naszym jarmarku by zabrali ze sobą czerwone czapki byśmy razem mogli pójść w paradzie. — przekonuje burmistrz Waraksa.

Zaraz po paradzie, goście będą mogli podziwiać świąteczne prezentacje w wykonaniu przedszkolaków i uczniów olsztyneckich szkół gminnych, zespołów Miejskiego Domu Kultury, Jagodowe Trio oraz WTZ w Olsztynku.

Dodatkowo na jarmarku znajdziemy stoisko elfów i stoiska Koła Gospodyń Wiejskich. Zainteresowani będą mogli wykonać sesję zdjęciową ze Świątecznym Mikołajem i spróbować się w robieniu własnych pierników. O godz. 18:00 rozpocznie się "Żywa szopka".

Fot. Olsztynek/fb

Odbędą się także Świąteczne Warsztaty z Biblioteką Miejską oraz Zespołem Szkół im. K.C. Mrongowiusza w Olsztynku. Wszyscy uczestnicy cieszyć się będą mogli z grzańca i światecznego tańca. W tym roku, po raz pierwszy, będzie można skorzystać z nowej atrakcji, jaką będzie "Burmistrzowskie co nieco".

— "Burmistrzowskie co nieco", to poczęstunek przygotowany specjalnie dla mieszkańców i gości, którzy odwiedzą nasz jarmark wigilijny. Będą to najprawdopodobniej pierożki z barszczem, oczywiście taki skromny posiłek będzie darmowy — wyjaśnia Robert Waraksa.

Jarmark Wigilijny odwiedzić mogą wszyscy, którzy akurat znajdą chwilę wolnego między godz. 11:00 a 19:00, a brakuje im takiej imprezy w swoim mieście.

— Zapraszamy nie tylko mieszkańców Olsztynka, ale również wszystkich przejezdnych i gości z całego powiatu. Wszyscy są u nas mile widziani. — dodaje burmistrz.

jarmark wigilijny, olsztynek, pl. św. piotra, parada świętych mikołajów, Robert Waraksa

Wiktoria Podlewska

Fot. Olsztynek/fb