Nowe wiaty przystanków w Olsztynie. ZDZiT rozpoczął wymianę

2022-12-16 07:13:54(ost. akt: 2022-12-15 15:33:47)

Autor zdjęcia: Marcin Kierul/ olsztyn.eu

Infrastruktura jest modernizowana nie tylko przy okazji inwestycji związanej z rozbudową transportu zbiorowego. Rozpoczęła się wymiana części przystankowych wiat.
Służące już od jakiegoś czasu, a tym samym najbardziej wyeksploatowane - takie wiatry znajdują się przy niektórych przystankach olsztyńskiej komunikacji zbiorowej. To się zmieni w ciągu kilku najbliższych dni.

Zadanie realizuje Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu. Nowe konstrukcje zastąpią łącznie dwadzieścia najbardziej zużytych wiat, m.in. przy ulicach Synów Pułku, Niepodległości, Wilczyńskiego czy Pstrowskiego.

— Mimo szybkiego procesu wymiany, chwilowo mogą wystąpić niedogodności dla pasażerów oczekujących na przystankach — mówi Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie — Nowe wiaty będą wyposażone w dwie gabloty, małą oraz dużą.

Zdemontowane, dotychczasowe konstrukcje, które będą nadawać się do renowacji, zostaną odnowione, a następnie zamontowane na innych przystankach.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ret #3107587 16 gru 2022 11:14

    Czy wreszcie projektant i osoba zatwierdzająca projekt pomyśleli nad tym, żeby dach wiaty nie był przezroczysty i nie powodował efektu szklarni w lecie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz