Był tak wściekły, że zapomniał o odbyciu roku więzienia. Teraz spędzi Boże Narodzenie w olsztyńskim areszcie

2022-12-15 16:17:39(ost. akt: 2022-12-15 15:10:46)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

To miała być jedna z wielu rutynowych interwencji. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zostali wezwani do awantury, do której miało dojść na jednej z posesji w gminie Purda. Wszystko zmieniło się, gdy sprawdzili dokumenty agresora w systemie.
W środę (14 grudnia) funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie interweniowali na jednej z posesji w gminie Purda, gdzie doszło do awantury.

W trakcie legitymowania uczestników, okazało się, że jeden z nich był poszukiwany. 28-latek ma do odbycia zasądzoną karę 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko mieniu.

Tego samego dnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna został ujęty przez pracownika ochrony.

Interweniujący policjanci wylegitymowali sprawcę wykroczenia. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 48-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia zastępczej kary 20 dni pozbawienia wolności za wcześniejszą kradzież.

20 i 28-latek zostali zatrzymani. Dziś prawdopodobnie trafią do aresztów, w których spędzą święta Bożego Narodzenia.