Drugi dzień z rzędu mróz zatrzymał tramwaje w centrum Olsztyna

2022-12-14 08:26:54(ost. akt: 2022-12-14 08:39:35)
Drugi dzień z rzędu w Olsztynie doszło do awarii sieci tramwajowej

Drugi dzień z rzędu w Olsztynie doszło do awarii sieci tramwajowej

Autor zdjęcia: Aleksander Modzelewski

Mieszkańcy Olsztyna, którzy jechali tramwajem dziś (środa 14 grudnia) do pracy lub szkoły musieli liczyć się ze spóźnieniem. Przez zakutą lodem zwrotnicę w okolicach Skweru Wakara tramwaje stanęły w tym miejscu drugi dzień z rzędu.
Inwestycja tramwajowa, która toczy się obecnie w Olsztynie jest uciążliwa nie tylko dla pieszych i kierowców, ale także dla pracowników komunikacji miejskiej. W ścisłym centrum miasta tramwaje obecnie jeżdżą po tymczasowych szynach, które niestety odstają jakością o tych oryginalnych.

Niestety cierpią na tym również pasażerowie, którzy drugi dzień z rzędu musieli spóźnić się do pracy. Dziś rano w okolicach Skweru Wakara na tzw. "mijance" tramwaje musiały stanąć. Wszystko przez zakutą lodem zwrotnicę, która uniemożliwiała dalszą jadę. To już kolejny dzień z rzędu, bo wczoraj (wtorek 13 grudnia) doszło do niemal identycznej awarii.

— Usterka została naprawiona w niecałe pół godziny — przekazuje nam Cezary Stankiewicz, rzecznik prasowy MPK w Olsztynie.

Mimo tego, że awarię naprawili technicy MPK, to formalnie za tymczasowe szyny odpowiada wykonawca nowej linii tramwajowej i to on powinien dbać o jej utrzymanie. Niestety podczas srogich mrozów takie sytuacje mogą się powtarzać.

Obecnie (stan na godz. 8:30) ruch tramwajowy odbywa się już normalnie.

Karol Grosz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dis #3107617 19 gru 2022 13:56

    Naprawili już czy dalej kaszanka?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. The Observer #3107559 14 gru 2022 15:48

    A w tym samym czasie jak na Wakara stały tramwaje, na buspasie pod aurą w kierunku Ratusza stał zepsuty autobus, który też blokował ruch komunikacji. Ach ta zima zima znów zaskoczyła - kto by się jej spodziewał w połowie grudnia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz