Kompletnie pijany i na sądowym zakazie. Kierowca audi doprowadził do zderzenia przy ul. Dworcowej w Olsztynie. Miał 4 promile

2022-12-08 16:36:14(ost. akt: 2022-12-08 16:21:50)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci zatrzymali 32-letniego kierującego audi, który nie tylko doprowadził do kolizji, ale także wsiadł za kierownicę auta wbrew sądowemu zakazowi z prawie 4 promilami alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W środę (7 grudnia) policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Dworcowej i Lubelskiej w Olszynie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 32-letni kierujący audi skręcając w prawo nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w osobowego opla. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że sprawca kolizji drogowej był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyły prawie 4 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że na 32-latku ciąży sądowy dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci sporządzili dokumentację z interwencji. Wkrótce 32-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.