Świąteczna, wyższa pula minigrantów trafi do lokalnych społeczności Olsztyna

2022-12-08 18:18:57(ost. akt: 2022-12-08 16:22:40)

Autor zdjęcia: Mirosław Arczak/ Facebook

Mirosław Arczak zrezygnował z podwyżki dla radnych. 999 zł przeznacza na inicjatywy społeczne. W 11 edycji minigrantów "świąteczna", wyższa pula pieniędzy wesprze kolejne lokalne przedsięwzięcia, które nie wymagają dużego budżetu i zbędnej papierologii.
Radny Olsztyna Mirosław Arczak jest przeciwnikiem podwyżek dla radnych. Jest jednym z niewielu samorządowców z Olsztyna, którzy zagłosowali przeciw wyższym dietom. Postanowił podzielić się częścią swoich pieniędzy. Przygotował program minigrantów, który ma pomóc w realizacji miejskich inicjatyw mieszkańców. Co miesiąc przekaże 999 zł na najciekawsze pomysły olsztynian.

Celem minigrantów jest wspieranie lokalnych społeczności i aktywnych grup, wspieranie innowacji, nowinek i pilotaży, pomoc w testowaniu nowatorskich rozwiązań, wzmacnianie wartościowych postaci, ciekawych idei i wartościowych postaw.

— Nie mamy żadnych ograniczeń (tematycznych, wiekowych, społecznych, organizacyjnych itp.) oraz nie wymagamy wkładu własnego. Jedynym warunkiem jest zasięg oddziaływania projektu, który musi obejmować Miasto Olsztyn lub stanowić działanie międzygminne z naszymi sąsiadami (Gmina Dywity, Gmina Jonkowo, Gmina Gietrzwałd, Gmina Stawiguda, Gmina Purda, Gmina Barczewo) — informuje Mirosław Arczak, radny Olsztyna.

Z okazji 11 edycji zakładany budżet projektu powinien mieścić się w 1111 zł.
O podziale środków decyduje grono ekspertów Wspólnego Olsztyna (m.in. z zakresu kultury i rozrywki, kształtowania przestrzeni, sportu, rekreacji i turystyki, innowacji, ochrony środowiska, nowych technologii, edukacji, promocji).

Ostatnie minigranty trafiły do:
— 399 zł przekazanie dla Stowarzyszenie "Nasze Jakubowo" na rzecz imprezy SPORTOWCY DLA HANI, która miała miejsce 27.11 w Szkoła Podstawowa nr 5 im. Sybiraków
— 340 zł przekazane dla FUNDACJA "W KRAJOBRAZIE" na warsztaty ogrodnicze dla dzieci pod hasłem "Zielony parapet";
— 260 zł przekazane dla Bursa Olsztyn na sprzęt dla tworzonego Młodzieżowego Klubu Filmowego "Filmidło".

Mirosław Arczak wraz ze Wspólnym Olsztynem czeka do 10 grudnia na pomysły/projekty. Zgłoszenia należy słać na adres e-mail:
arczak@wspolnyolsztyn.pl (tytuł maila: dasię-grudzień 2022). Wyniki już 15 grudnia, a potem sprawne przekazanie kasy lub dokonanie ustalonych zakupów.