10,9,8... i choinka rozświetlona! Olsztyn wszedł w świąteczny okres w rytmie kolęd [ZDJĘCIA]

2022-12-06 17:32:58(ost. akt: 2022-12-06 17:44:00)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

6 grudnia, dokładnie w imieniny największego z Warmiaków przed olsztyńskim ratuszem rozświetlono choinkę. Nie zabrakło kolęd, cukierków i rodzinnej atmosfery.
Rozświetlenie choinki przed olsztyńskim ratuszem to oficjalny początek świątecznego sezonu w stolicy Warmii. W tym roku nie było inaczej, a świąteczne drzewko rozbłysło setkami światełek w akompaniamencie kolęd w wykonaniu zespołu pieśni i tańca "Kortowo".

Dziś (6 grudnia) dokładnie o 16:30 po 10-sekundowym odliczeniu przed olsztyńskim ratuszem oficjalnie rozświetlona została największa choinka w mieście. Cała uroczystość (pomimo deszczu) przebiegała w miłej i świątecznej atmosferze, o którą dbał zespół pieśni i tańca "Kortowo", straż miejska, straż pożarna i przedstawiciele Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa.

Jak to 6 grudnia bywa, gwiazdą całej uroczystości był Mikołaj, który wręczał najmłodszym mieszkańcom miasta cukierki. Nie zabrakło również odrobiny powagi, bo krótkie pogadanki na temat bezpieczeństwa z dziećmi odbyli strażnicy miejscy, przedstawiciele RCB i straży pożarnej.

Fot. Zbigniew Woźniak

Olsztyn uruchamia świąteczne iluminacje


Na zlecenie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie iluminacje świąteczne zamontowano w niemal identycznych lokalizacjach jak przed rokiem. Kolorowe
iluminacje będzie można podziwiać od 6 grudnia, kiedy to zaplanowano ich włączenie i oficjalne rozpoczęciu sezonu świątecznego w mieście.

Znajdziemy je przy fragmentach takich ulic jak 11-Listopada - Piłsudskiego (łącznie 26 iluminacji), Pieniężnego (18), Staromiejska (6), Stare Miasto (3) czy Prosta (6). Nie licząc tych na choince, świąteczny nastrój zapewni zatem niemal 60 iluminacji.

Karol Grosz

Zobacz fotorelację z rozświetlenia świątecznej choinki w obiektywie Zbigniewa Woźniaka.