Rozpoczęcie sezonu świątecznego. Olsztyn rozbłyśnie na święta?

2022-12-06 17:01:05(ost. akt: 2022-12-06 15:06:06)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Święta tuż tuż, jednym z ich symboli będzie choinka na placu Jana Pawła II przed ratuszem. Ale to nie wszystko. Na olsztyńskich ulicach rozbłysną także kolorowe iluminacje. Nie licząc tych na choince, świąteczny nastrój zapewni mieszkańcom niemal 60 ozdób.
Olsztyn przybiera już bożonarodzeniowego charakteru. Jak co roku na miejskich latarniach montowane są świąteczne ozdoby, a przed ratuszem stoi już choinka.

Na zlecenie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie iluminacje świąteczne zamontowano w niemal identycznych lokalizacjach jak przed rokiem. Kolorowe
iluminacje będzie można podziwiać od 6 grudnia, kiedy to zaplanowano ich włączenie i oficjalne rozpoczęciu sezonu świątecznego w mieście.

Znajdziemy je przy fragmentach takich ulic jak 11-Listopada - Piłsudskiego (łącznie 26 iluminacji), Pieniężnego (18), Staromiejska (6), Stare Miasto (3) czy Prosta (6). Nie licząc tych na choince, świąteczny nastrój zapewni zatem niemal 60 iluminacji.

Oficjalne rozświetlenie choinki przed ratuszem odbędzie się już dziś (wtorek 6 grudnia) o godz. 16:30. Świąteczne drzewko stoi już na placu Jana Pawła II i czeka na rozpoczęcie świątecznego sezonu.