W Elblągu powstanie tężnia solankowa. Hit czy kit?

2022-12-03 08:27:14(ost. akt: 2022-12-02 15:57:35)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Poszukiwany wykonawca, który podejmie się budowy tężni solankowej w elbląskim parku Traugutta! A my pytamy elblążan, co sądzą o tej inwestycji. To hit czy kit?
W Elblągu ma powstać tężnia solankowa, władze szukają już wykonawcy. Zakres zamówienia obejmuje budowę tężni solankowej w formie altany, przyłącza elektrycznego, oświetlonej ścieżki pieszej, małej architektury w postaci ławek parkowych, koszy na śmieci i latarni, naprawę terenów zielonych uszkodzonych
w trakcie realizacji tężni. Potencjalny wykonawca na zrealizowanie zadań będzie miał pięć miesięcy. Termin składania ofert mija 15 grudnia 2022 roku.

Przypomnijmy — w grudniu 2021 Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej opowiedział o dwóch swoich propozycjach do budżetu Elbląga na 2022 rok. Były to budowa tężni solankowej i stworzenie minifigurek Piekarczyka.

— Zależy nam na tym, by wprowadzać w życie takie projekty, które służą mieszkańcom, a przede wszystkim ich bezpieczeństwu i zdrowiu — mówiła wówczas Małgorzata Adamowicz.

I wyjaśniała: — Korzystanie z tężni solankowej ma duży wpływ na nasze samopoczucie, ale pomaga też przy chorobach układu krwionośnego czy oddechowego, jest też niezwykle pomocne dla osób, które przebyły Covid-19. Dzięki temu projektowi będzie można przyjść, pooddychać świeżą solanką i wzmocnić swoje zdrowie.

Co o planowanej inwestycji sądzą mieszkańcy i mieszkanki Elbląga?
— Super! To znak, że nasze miasto się rozwija i pamięta o swoich mieszkańcach — komentuje jedna z elblążanek.
— Najpierw niech wyremontują chodnik w parku przy ulicy Mickiewicza — nie daje się po nim chodzić przez wystające kamienie i duże dziury. Jak tam spacerować? — pyta kolejna.

Następny mieszkaniec zastanawia się za to, czy to dobry moment na takie inwestycje. — Żyjemy w ciężkich czasach, nie wiem, czy są odpowiednie na rozpoczynanie właśnie tego typu inwestycji — stwierdza.

A na odpowiedź nie musi czekać długo: — Nie można sobie przecież wszystkiego odmawiać, czasy może i są ciężkie, ale o zdrowie i dobre samopoczucie ludzi nadal trzeba dbać — puentuje kolejny elblążanin.
kk