Pijany 19-latek doprowadził do kolizji na ul. Poprzecznej w Olsztynie

2022-12-02 19:23:45(ost. akt: 2022-12-02 15:55:21)

Autor zdjęcia: policja

Blisko 2 promile miał sprawca czwartkowej kolizji na jednej z olsztyńskich ulic. 19-latek wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Mimo licznych apeli policjantów wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni uczestnicy ruchu drogowego, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, jakie niesie za sobą jazda na podwójnym gazie.
W czwartek (1 grudnia) około godziny 7:00 policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Poprzecznej w Olsztynie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wynikało, że kierujący osobowym fiatem 19-latek, doprowadził do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego kia, nie zachowując odpowiedniego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

Na szczęście zarówno kierującemu osobową kią 54-latkowi jak i kierującemu osobowym fiatem nic poważnego się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 19-latek wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierowanie pojazdem mechanicznym na podwójnym gazie to w konsekwencji ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.