Od poniedziałku na rondzie Bema w Olsztynie znów pojawią się utrudnienia

2022-12-04 08:26:19(ost. akt: 2022-12-02 16:07:09)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Szlak rowerowy w Olsztynie urywa się w okolicy ronda Bema. Wjeżdżając na skrzyżowanie od strony ul. Kętrzyńskiego rowerzysta staje przed trudnym wyborem. Musi albo poprowadzić rower, albo wjechać na skrzyżowanie lub złamać przepisy i jechać po chodniku. Miasto próbuje rozwiązać ten problem. Kontynuację prac rozpoczną się w najbliższy poniedziałek.
W połowie listopada rozpoczęły się prace przy rondzie Bema dotyczącego budowy przejazdu rowerowego. Roboty powodują jednak utrudnienia w ruchu.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu informuje, że od poniedziałku (5 grudnia) na wlocie Ronda Bema od strony ul. Kętrzyńskiego mogą wystąpić utrudnienia ruchu (częściowe zajęcie pasów ruchu) związane z budową przejazdu rowerowego. Planowany termin zakończenia prac brukarskich przewidziany jest na piątek (9 grudnia).

Poprowadzenie ścieżki rowerowej przez rondo okazuje się trudniejszym zadaniem, niż pierwotnie zakładano. Wykonawca oprócz wydzielenia części chodnika musi przenieść latarnie i przebudować sygnalizację świetlną. Miasto w zeszłym roku znalazło firmę, która podjęła się tego zadania. Koszt inwestycji był wtedy szacowany na ok. 100 tys. zł.

Po ekipie budowlanej słuch jednak zaginął wraz z początkiem 2022 roku. Jedynym świadectwem ich pracy jest porzucony plac budowy.

— Z racji na fakt ciągłego przedłużania się terminu inwestycji, może ona być skończona dopiero pod koniec sezonu rowerowego — informował Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.