Tactical Combat Causality Care - szkolenie olsztyńskich policjantów i prokuratorów w warunkach bojowych

2022-12-03 12:12:57(ost. akt: 2022-12-02 15:59:52)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Pod okiem funkcjonariusza policji w Olsztynie oraz ratownika medycznego szkoliło się 16 policjantów z OPP w Olsztynie oraz prokuratorzy na co dzień współpracujący z policjantami z garnizonu warmińsko mazurskiego. Głównym celem szkolenia było doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w warunkach bojowych.
Policjanci z garnizonu warmińsko - mazurskiego przy każdej możliwej okazji podnoszą swoje umiejętności, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach. Tak było i tym razem.

We wtorek oraz środę (22-23 listopada) funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie brali udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy w warunkach bojowych - TCCC.

Głównym celem szkolenia było przypomnienie właściwego postępowania podczas wdrażania procedur związanych z niesieniem pomocy rannemu koledze, jak również stosowania samopomocy.

Uczestnicy szkolenia przypomnieli sobie m.in. zasady stosowania opaski uciskowej oraz inne sposoby tamowania silnych krwotoków zewnętrznych. W szkoleniu uczestniczyli również prokuratorzy na co dzień współpracujący z policjantami z Warmii i Mazur.