Stracił panowanie nad autem i wjechał do rowu. Gdyby nie policjanci z Olsztyna mogło skończyć się tragicznie

2022-12-02 17:21:08(ost. akt: 2022-12-02 15:53:43)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policjanci Olsztyna podczas przejazdu kolumny pojazdów służbowych najechali na zdarzenie drogowe w Sarnówku. Poszkodowanemu mężczyźnie udzieli pierwszej pomocy i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego, który przetransportował go do szpitala.
W środę (30 listopada) około godz. 5:00 policjanci z Olsztyna, podczas przejazdu w celu zabezpieczenia szczytu OBWE w Łodzi, najechali na zdarzenie drogowe, do którego doszło w Sarnówku. Policjanci zauważyli pojazd VW z rozbitym przodem, w którego wnętrzu siedział kierujący. Mężczyzna był przytomny, lekko zdezorientowany. 66-latek poinformował, że nie pamięta, ale prawdopodobnie podczas jazdy stracił chwilowo przytomność lub zasnął, w wyniku czego zjechał do rowu. Siła uderzenia wyrzuciła pojazd z powrotem na jezdnie, gdzie kilkukrotnie obrócił się wokół własnej osi.

Policjanci przetransportowali mężczyznę do karetki, gdzie wdrożyli medyczne czynności ratunkowe, a następnie wezwali zespół ratownictwa medycznego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący VW jadąc od miejscowości Poddębice w kierunku Łodzi, na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. 66-letni kierujący podróżował sam, był trzeźwy.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano dowód rejestracyjny od pojazdu. Auto zabezpieczył we własnym zakresie.