Adrian Wzorek z brązowym medalem i... niestety kontuzją

2022-12-02 10:13:25(ost. akt: 2022-12-02 10:32:04)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Adrian Wzorek zdobył brązowy medal na XXXVII Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców Polskiego Związku Karate w swojej kategorii. Niestety w półfinałach został kontuzjowany przez swojego przeciwnika i lekarz nie dopuścił go do dalszych walk.

We środę 26 listopada w Katowicach odbyły się XXXVII Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców PZK, w których brało udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z 78 klubów z całego kraju.

Adrian Wzorek, startujący w barwach lidzbarskiego klubu karate kyokushin, w konkurencji kumite młodzieżowców - 80 kg wywalczył brązowy medal.

— Niestety w półfinałach został kontuzjowany przez swojego przeciwnika i lekarz nie dopuścił go do dalszych walk, a jego przeciwnika zdyskwalifikowano — opowiada sensei Andrzej Litwin. — To już czwarty medal wywalczony przez Adriana w mistrzostwach Polski.

Warto też podkreślić udany start Leny Gałązki w kategorii juniorek, która wygrała dwie walki i ostatecznie zajęła piąte miejsce.

Natomiast Miłosz Wach w kategorii junior - 65 kg wygrał jedną walkę, kończąc start w 1/16.

— Aktualnie zawodnicy intensywnie trenują do Pucharu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, który odbędzie się 10 grudnia w Giżycku — kończy Andrzej Litwin.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki.