Marznące opady w woj. warmińsko-mazurskim. IMGW wydaje ostrzeżenia: na drogach może być ślisko

2022-12-02 09:50:38(ost. akt: 2022-12-02 10:15:06)

Autor zdjęcia: KG

Mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego muszą przygotować się na kolejne uderzenie zimy. Tym razem większym problemem od śniegu może okazać mróz, który w połączeniu z opadami jest bardzo niebezpieczny, szczególnie dla kierowców.
Śnieg, deszcz, słońce, zachmurzenie i mróz: tak właśnie będzie wyglądał początek grudnia w Olsztynie. Temperatura, która już dziś spadła poniżej zera będzie się utrzymywać na podobnym poziomie przez najbliższy tydzień. W dzień termometry wskażą kilka stopni powyżej zera, natomiast w nocy możemy spodziewać się mrozu.

Jutro (sobota 3 grudnia) możemy spodziewać się delikatnych opadów śniegu, natomiast w poniedziałek będzie padał deszcz. Od wtorku do przyszłego piątku znowu możemy liczyć na opady śniegu. Taki mix pogodowy to gwarancja śliskich dróg, które są bardzo niebezpieczne szczególnie dla kierowców.


IMGW wydaje ostrzeżenia meteorologiczne, które dotyczy powiatów: bartoszycki, ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, lidzbarski, mrągowski, olecki, Olsztyn, olsztyński, piski, szczycieński i węgorzewski.