Bez zezwolenia i bez umowy o pracę. Ponad 66 cudzoziemców nielegalnie pracowało w powiecie mrągowskim

2022-12-01 19:20:41(ost. akt: 2022-12-01 15:48:14)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Właściciel firmy z powiatu mrągowskiego zapłaci grzywnę w wysokości 12 tys. zł. Przedsiębiorca powierzył pracę cudzoziemcom niezgodnie z przepisami.
Zakończona 30 listopada bieżącego roku kontrola legalności zatrudnienia przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Barcianach wykazała nieprawidłowości w powierzeniu pracy cudzoziemcom.

Kontrolą objęto 214 pracowników. Agencja pośrednicząca w zatrudnianiu skierowała do pracy w zakładach produkcyjnych na terenie powiatu mrągowskiego 66 obcokrajowców niezgodnie z przepisami. 40 obywateli Białorusi, 14 Ukrainy, 6 Gruzji, 4 Armenii i 2 Rosjan pracowało bez wymaganego zezwolenia, bez odpowiedniej umowy oraz na innych warunkach niż określone to było w zezwoleniu.

Ponadto właściciel firmy powierzył 84 cudzoziemcom pracę w innym zakładzie. Było to niezgodne z posiadanymi zezwoleniami i oświadczeniami przez 54 obywateli Białorusi, 13 Ukrainy, 8 Gruzji, 5 Armenii, 2 Turkmenistanu i 2 Rosji.

Pracodawca również nie dopełnił obowiązku informacyjnego wobec właściwego urzędu, w stosunku do 23 zagranicznych pracowników.

Prezes kontrolowanej agencji pośredniczącej w zatrudnianiu przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 12 000 zł.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Elmoro23 #3107405 5 gru 2022 12:01

    Jedno pytanie mam. Czy osoba pisząca te artykuły jest na odpowiednim stanowisku ?!!!! Bzdury aż płakać się chce. W tytule że bez zezwolenia, a w artykule że niezgodnie z zezwoleniem, czyli wreszcie było to zezwolenie na pracę czy nie,bo kręci się ten autor że stach się bać. Ale takie są wlasnie media dzisiaj same bzdury i naciąganie żeby dobrze się czytało.

    odpowiedz na ten komentarz