Justyna Sarna-Pezowicz została wiceprezydentem Olsztyna

2022-12-01 12:02:04(ost. akt: 2022-12-01 12:04:31)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Justyna Sarna-Pezowicz została powołana w czwartek na stanowisko drugiego zastępcy prezydenta Olsztyna. Przejęła obowiązki poprzedniczki, Haliny Zaborowskiej-Boruch, która odeszła z ratusza, by kierować duża spółdzielnią mieszkaniową. Sarna-Pezowicz zapowiedziała, że w pracy będzie zwracała uwagę m.in. na klimat i środowisko.
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przedstawiając Justynę Sarnę-Pezowicz podkreślał, że od 2007 r. pracuje ona w urzędzie miasta, doskonale zna uwarunkowania pracy w samorządzie, jest sprawną i bardzo kompetentną urzędniczką. W przeszłości m.in. kierowała wydziałem strategii i funduszy europejskich.

Sarna-Pezowicz jest bezpartyjna, jej stanowisko zgodnie z umową koalicyjną, obsadza prezydent miasta. Grzymowicz zapowiedział, że nowa wiceprezydent będzie nadzorowała m.in. miejskie inwestycje, fundusze europejskie, geodezję. "Przejmie zakres obowiązków poprzedniczki, pani Haliny Zaborowskiej-Boruch, która obecnie realizuje się w spółdzielczości" - powiedział Grzymowicz.

"Urodziłam się w Olsztynie i całe życie, świadomie, związałam z tym miastem, z Warmią. Uważam, że to miasto i region są piękne i będę pracowała na jego rzecz" - zapewniła Sarna-Pezowicz. Zapowiedziała, że w podejmowanych działaniach będzie kierowała się m.in. dobrem środowiska i klimatem.

Zapowiedziała, że miasto nadal zamierza sięgać po unijne pieniądze zarówno na inwestycje, jak i projekty służące rozwojowi społecznemu.

Prezydent Olsztyna ma trzech zastępców, pierwszym jest Ewa Kaliszuk (PO), drugim Justyna Sarna-Pezowicz, a trzecim Grzegorz Wieczorek (PO). Przez całą obecną kadencję samorządu klub prezydenta Piotra Grzymowicza pozostaje w koalicji z PO. (PAP)