Olsztyn: Spał w wiacie śmietnikowej. Okazało się, że był poszukiwany

2022-11-30 16:16:00(ost. akt: 2022-11-30 15:21:50)

Autor zdjęcia: Pixabay

Jak co roku w chwili, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci poświęcają wiele pracy, by przeciwdziałać ryzyku wychłodzeń. Okres zimowy to czas, kiedy policjanci wspierani m.in. przez Straż Miejską i pracowników MOPS-u kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Są to pustostany, ogródki działkowe czy altanki.
W środę rano (30 listopada) policjanci z Olsztyna około godziny 6:00 otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na jedną z olsztyńskich ulic, ustalili, że 27-letni mężczyzna śpi na dworze w jednej z wiat. Jak się okazało mężczyzna był przytomny, jednak znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie policyjnym alkotestem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 180 dni pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo drogowe.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bart #3107358 30 lis 2022 17:22

    No i proszę, w jednej chwili jesteś bezdomnym śpiącym pod wiatą a w następnej masz zapewnione pół roku hotelu na koszt państwa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz