Wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis został pobity do nieprzytomności

2022-11-29 10:16:41(ost. akt: 2022-11-29 10:18:45)
Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis

Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis

Autor zdjęcia: materiały UG

Jak informuje Radio Olsztyna wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis został pobity do nieprzytomności podczas balu charytatywnego. Samorządowiec trafił do szpitala. Przebywa teraz na zwolnieniu lekarskim. Sprawą zajmuje się policja.
Rzeczniczka policji w Lidzbarku Warmiński sierż. szt. Beata Szydłowska potwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info, że w nocy z piątku na sobotę około godziny 2 podczas balu charytatywnego w jednym z lidzbarskich hoteli doszło do „utarczki słownej między dwoma uczestnikami” imprezy — przekazuje Radio Olsztyn za tvp info.

– Jednym z nich był wójt gminy Lidzbark Warmiński; w trakcie tej kłótni z 58-latkiem (mieszkańcem miasta) miał zostać kilkukrotnie przez niego uderzony – wskazała rzeczniczka.

Karetka pogotowia przetransportowała poszkodowanego do szpitala. Policjantka dodaje, że „mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń, po przeprowadzeniu badań został wypisany do domu”. Z informacji tvp.info wynika, że uderzony wójt stracił przytomność.

– Policjanci, którzy zostali powiadomieni o tym zdarzeniu, na miejscu ustalili dane uczestników zdarzenia oraz świadków i zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Wszystkie okoliczności zdarzenia są ustalane przez policjantów. Po przesłuchaniu uczestników i świadków zdarzenia zostaną podjęte dalsze decyzje – dodała Szydłowska.

Wójt przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ŻydWSprayu #3107332 29 lis 2022 10:59

    Jak bal był charytatywny to powinni kasę za tą walkę na jakieś chore dzieci przekazać

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz