Chciał targnąć się na życie. Policjanci z Olsztyna dotarli z pomocą w ostatnim momencie

2022-11-28 12:14:27(ost. akt: 2022-11-28 13:59:03)

Autor zdjęcia: pixabay

Policjanci z Olsztyna uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze w ostatniej chwili podbiegli do niego i zabrali z torowiska, na które wszedł przed nadjeżdżający pociąg. Maszynista włączył ostrzegawcze sygnały dźwiękowe, jednak 31-latek nie reagował.
W piątek (25 listopada) policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna może znajdować się niebezpiecznej sytuacji, zagrażającej jego życiu i zdrowiu. Według relacji osoby zgłaszającej, mężczyzna miał znajdować się na torowisku i planować targnięcie się na swoje życie.

Policjanci służby dyżurnej ustalili miejsce, w którym może przebywać mężczyzna w kryzysowej sytuacji. Natychmiast w ten rejon zostały wysłane policyjne patrole.

Funkcjonariusze po przyjeździe w pobliże Naterek zauważyli mężczyznę, który odpowiadał wskazanemu rysopisowi. Stał bezpośrednio przy torach. Jego zachowanie było na tyle niepokojące, że policjanci nie zwlekając podbiegli do niego i zabrali go z torowiska. Chwilę po tym od strony Olsztyna nadjechał pociąg, który już wydawał ostrzegawcze sygnały dźwiękowe.

Funkcjonariusze udzieli wsparcia mężczyźnie i zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Ostatecznie mężczyzna trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.