Olsztyn: Nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. Kobieta trafiła do szpitala

2022-11-28 18:12:40(ost. akt: 2022-11-28 15:36:21)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Olsztyńscy policjanci po raz kolejny przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań, o zdrowym rozsądku i noszeniu elementów odblaskowych.
W czwartek (24 listopada) około godziny 16:00 operator dyżurny otrzymał zgłoszenie o potrąceniu. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na skrzyżowaniu ul. Wyzwolenia z ul. Marii Curie-Skłodowskiej w Olsztynie kierujący osobową toyotą skręcając w drogę poprzeczną nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej w rejonie skrzyżowania.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce udzielili pomocy uczestnikom, zbadali ich stan trzeźwości oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Zarówno kierujący osobową toyotą jak i piesza byli trzeźwi. 57-latka została przetransportowana do szpitala.

Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność, szczególnie teraz gdy aura sprawia, że warunki na drodze są bardziej zmienne i niebezpieczne. Opady deszczu ze śniegiem czy niskie temperatury sprawiają, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Należy również pamiętać, że prędkość dopuszczalna w czasie trudnych warunków drogowych nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3107322 28 lis 2022 19:54

    Nie wiedziałem że na skrzyżowaniu ul. Wyzwolenia z ul. Marii Curie-Skłodowskiej jest jakieś przejście dla pieszych. Chyba że w nocy nagle wymalowali. Kierowca gapa i piesza gapa! Mandaciki po równo....

    odpowiedz na ten komentarz