Wypadek na krajowej "16" w pow. iławskim, dwoje dzieci trafiło do szpitala

2022-11-27 10:41:13(ost. akt: 2022-11-27 11:11:28)
W wypadku uczestniczyły dwie osobówki: audi i opel. Oba auta dachowały

W wypadku uczestniczyły dwie osobówki: audi i opel. Oba auta dachowały

Autor zdjęcia: KPP Iława

W sobotę chwilę po godzinie 12.00 na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Laseczno Małe (powiat iławski, gmina Iława) doszło do groźnego zdarzenia z udziałem dwóch aut. Oba samochody dachowały, w wypadku ucierpiało dwoje dzieci, które zostały zabrane do szpitala.
Do wypadku doszło wczoraj (sobota 26 listopada) pomiędzy Lasecznem (gm. Iława), a Jędrychowem (gm. Kisielice), na prostym odcinku drogi krajowej nr 16 w Lasecznie Małym.

23-letnia kierująca samochodem osobowym marki audi nie upewniła się, że jest wyprzedzana i pomimo tego podjęła manewr wyprzedzania innego pojazdu — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— W ten sposób 23-latka doprowadziła do bocznego zderzenia z kierującą oplem, w wyniku czego obydwa samochody dachowały. Dwoje dzieci, które uczestniczyły w wypadku, zostały zabrane do szpitala. Na szczęście nie stało się im nic poważnego — dodaje rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie informując jednocześnie, że obie kierujące były trzeźwe.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

fot. KPP Iława