Nowy psi funkcjonariusz w olsztyńskiej Izbie Administracji Skarbowej dołączył do ekipy

2022-11-24 13:30:00(ost. akt: 2022-11-23 15:27:03)

Autor zdjęcia: KAS

Nowy członek pracujących w olsztyńskiej Izbie Administracji Skarbowej zdał egzamin i dołączył do ekipy czworonogów. Od teraz będzie wspierać funkcjonariuszy w codziennej służbie, jako nieoceniony środek kontroli do wykrywania narkotyków i waluty. Mowa o psie służbowym, Aira ukończyła trzymiesięczne szkolenie.
Aira wraz ze swoją opiekunką Martą ukończyła trzymiesięczne szkolenie w Ośrodku Szkoleniowym w Kamionie, które zakończyło się egzaminem praktycznym obejmującym przeszukanie pojazdów osobowych i towarowych, przeszukanie pomieszczeń i bagaży oraz posłuszeństwo.

W trakcie pełnienia służby wraz ze swoim przewodnikiem Aira będzie uczestniczyć w kursach doskonalących i uzupełniających. Co roku będzie poddawana atestacji, w celu sprawdzenia przydatności podczas kontroli. Psy przyzwyczajane są do różnych warunków środowiskowych, akustycznych, oświetleniowych oraz przestrzennych. Podstawą szkolenia czworonogów jest wyrobienie silnej więzi psa z przewodnikiem, czemu sprzyja między innymi wspólne mieszkanie.