Funkcjonariuszka straży granicznej w Gołdapi po służbie zapobiegła tragedii na drodze w powiecie oleckim

2022-11-24 08:30:00(ost. akt: 2022-11-23 15:20:38)

Autor zdjęcia: SG

Dzięki czujności funkcjonariuszki straży granicznej pijany kierowca szybko zakończył swoją podróż. Po zakupach wsiadł do auta, wypił alkohol i pojechał dalej. Zaangażowanie strażniczki po służbie pozwoliło zapobiec tragedii.
W poniedziałek (21 listopada) funkcjonariuszka Straży Granicznej w Gołdapi w czasie wolnym od służby robiąc zakupy w jednym ze sklepów w powiecie oleckim zauważała mieszkańca tego regionu, który w aucie spożywał alkohol. Kierowca chwilę później odjechał. Strażniczka graniczna natychmiast ruszyła za nim. O całym zdarzeniu poinformowała policję. 62-latek został zatrzymany. Okazało się, że miał 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijanym kierowcą zajęli się miejscowi policjanci.

Tego samego dnia, patrol z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie na jednej z dróg w powiecie węgorzewskim zabezpieczał kolizję ciągnika rolniczego z samochodem osobowym. Szybko okazało się, że traktorzysta był pijany. Badanie alkomatem wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W tej sprawie dalsze czynności prowadzą policjanci z KPP w Węgorzewie.