Przepełnione autobusy z Olsztyna do Barczewa. Co z dodatkowymi kursami, których domagają się pasażerowie?

2022-11-23 11:27:17(ost. akt: 2022-11-23 11:28:26)
Codziennie o godz. 16.25 w autobusie do Barczewa panuje tłok

Codziennie o godz. 16.25 w autobusie do Barczewa panuje tłok

Autor zdjęcia: Czytelniczka

Wracamy do tematu przepełnionego autobusu z Olsztyna do Barczewa. Linia 124 pęka w szwach. Czy pojawią nowe kursy w godzinach szczytu?
Przypomnijmy, że czytelnicy zwrócili uwagę na przepełnioną linię 124 z Olsztyna do Barczewa. Najwięcej osób korzysta z kursu, który z olsztyńskiego dworca rusza o godz. 16.25.

— W tym czasie jeździ tylko jeden autobus. To jakaś porażka! — zauważa pani Anna. — Czy nie można czegoś z tym zrobić? Nie można zrobić dwóch kursów o tej porze? Tak, żeby ludzie mogli wrócić do siebie w komfortowych warunkach.

Od grudnia, jak podkreśla Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT, planowane jest skierowanie autobusu przegubowego na kurs o godz. 15.30, a więc kurs w szczycie komunikacyjnym. To jednak rozwiązanie tymczasowe. W kwestii zwiększenia częstotliwości kursów odpowiada Gmina Barczewo.

— Po otrzymaniu sygnałów od pasażerów o występujących sytuacjach podróży w zatłoczonych autobusach linii 114 i 124 w Urzędzie Miejskim w Barczewie zostały podjęte czynności rozwiązania problemu — odpowiada Andrzej Lichocki, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Transportu i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Barczewie. — We wrześniu po przeanalizowaniu kosztów funkcjonowania komunikacji autobusowej na trasie Barczewo-Olsztyn-Barczewo w budżecie gminy na 2023 rok zaplanowano zwiększenie środków na uruchomienie dodatkowych czterech kursów. Dodatkowe kursy będą obsługiwały przewozy poranne i popołudniowe na liniach 114 i 124 od początku 2023 roku, co znacznie poprawi komfort w podróżowaniu na wskazanych liniach.

ar