Rolnicy oskarżeni o znęcanie się nad stadem krów pozostaną na wolności

2022-11-23 07:06:24(ost. akt: 2022-11-22 15:52:31)

Autor zdjęcia: Gazeta Piska

Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy decyzje o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec Ewy P. i Wojciecha P. oskarżonych o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami.
Prokuratura oskarżyła Ewę P. i Wojciecha P. o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad co najmniej 90 zwierzętami gospodarskimi – bydłem, następstwem czego miała być śmierć co najmniej 46 zwierząt, w tym cieląt.

Miało do tego dojść w okresie od września 2021 r. do sierpnia bieżącego roku w gospodarstwie rolnym specjalizującym się w produkcji mleka, położonym w jednej z miejscowości na terenie gminy Pisz.

Sąd Rejonowy w Piszu 11 października bieżącego roku uchylił stosowane wobec obojga oskarżonych tymczasowe aresztowanie i w jego miejsce zastosował dozór policji, połączony m.in. z zakazem kontaktowania się ze świadkami występującymi w tej sprawie.

Prokurator wniósł zażalenia na taką decyzję Sądu.

Sąd Okręgowy w Olsztynie we wtorek (22 listopada) nie uwzględnił obu zażaleń prokuratora i zaskarżone postanowienia Sądu Rejonowego o uchyleniu stosowania tymczasowego aresztowania wobec Ewy P. i Wojciecha P. utrzymał w mocy.

Sąd Odwoławczy tym samym zgodził się ze stanowiskiem Sądu Rejonowego, że w aktualnym stanie sprawy nie zachodzi konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania poprzez dalsze stosowanie względem oskarżonych najsurowszego, izolacyjnego środka zapobiegawczego. W ocenie Sądu Okręgowego, brak jest obecnie przesłanek wskazujących na próbę bezprawnego wpływania przez oskarżonych na tok tego postępowania.

Termin rozpoczęcia procesu rolników Ewy P. i Wojciecha P. w sprawie o znęcanie się nad stadem krów nie został jeszcze wyznaczony.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. grand #3107234 23 lis 2022 08:32

    Serce boli i łzy płyną gdy się na to patrzy. To jest hańba dla oprawców, którzy są podobno ludźmi.

    odpowiedz na ten komentarz