Seniorka z Olsztyna oszukana "na wnuczka". Straciła 27 tys. złotych

2022-11-22 16:15:10(ost. akt: 2022-11-22 15:48:25)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Seniorka z Olsztyna straciła prawie 30 tys. zł. Myślała, że pieniądze, które przekazała rzekomemu policjantowi pomogą jej wnuczkowi, który potrącił ciężarna kobietę. Niestety, po czasie zorientowała się, że padła ofiara oszustwa.
W ostatnim czasie olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie metodą "na wnuczka”. Z relacji 86-latki wynikało, że na jej telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Oszust twierdził, że jej wnuczek potrącił na przejściu dla pieszych ciężarną kobietę. W tle było słychać również głos rzekomego członka rodziny, który prosił babcię o pomoc.

Po chwili 86-latka miał otrzymać informację, że jedynym sposobem na uniknięcie odpowiedzialności karnej przez jego członka rodziny jest wpłacenie kaucji w wysokości 150 tysięcy złotych.

Następnie seniorka zebrała swoje oszczędności i zgodnie z przekazanymi instrukcjami przekazała pieniądze oszustowi na klatce schodowej. Następnie kontakt z fałszywymi policjantami się urwał. 86-latka zaniepokojona sytuacją wnuczka, postanowiła do niego zadzwonić. Okazało się, że nic mu nie groziło. Seniorka w ten sposób zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. Wartość strat to 27 tysięcy złotych.