Zima zaskoczyła kierowców. Weekend na drogach Olsztyna: 54 kolizje i dwa wypadki drogowe

2022-11-21 11:38:15(ost. akt: 2022-11-21 13:33:37)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Zima na dobre zawitała na Warmię i Mazury podczas ubiegłego weekendu. Ze względu na trudne warunki na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, od piątku do niedzieli policjanci wezwani byli do 54 kolizji drogowych i 2 wypadków.
W sobotę rano (19 listopada) doszło do tragicznego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 593 na odcinku Dobre Miasto-Międzylesie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 88-letni kierujący osobowym volkswagenem na łuku drogi w lewo z nieznanych na ten moment przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Niestety, pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin.

Fot. KMP w Olsztynie

W niedzielę (20.11.2022r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali na miejscu kolizji w pobliżu m. Dębowiec (gmina Biskupiec).

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 73-letni kierujący hyundaiem stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Na szczęście zarówno kierującemu, jak i pasażerce nic poważnego się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa został ukarany mandatem w kwocie 1020 złotych. Ponadto na jego konto wpłynie 10 punktów karnych.

Fot. KMP w Olsztynie

W niedzielę z utrudnieniami można było się spotkać także na DW 598 w pobliżu m. Zazdrość (gmina Stawiguda), gdzie doszło do dachowania osobowego volkswagena Za jego kierownicą siedział 19-letni mężczyzna. Na szczęście nikt nie trafił do szpitala.

Fot. KMP w Olsztynie