[DUŻO ZDJĘĆ] Tak się bawią i ewangelizują młodzi katolicy

2022-11-19 16:11:46(ost. akt: 2022-11-19 19:35:41)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Ponad półtora tysiąca młodych uczestniczy w wydarzeniu ewangelizacyjnym w Mrągowie. Po Mszy Świętej i przemarszu ulicami miasta bawią się na koncercie Siewców Lednicy w miejskiej hali sportowej. Młodzi katolicy zjechali tu z całego regionu.
Radość, młodość, Ewangelia — to trzy filary mrągowskiego spotkania, które jest diecezjalnym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży. Uczestnicy zlotu młodzieży katolickiej zjechali do Mrągowa praktycznie ze wszystkich miejscowości, w których działają katolickie stowarzyszenia lub fundacje. Nie zabrakło harcerzy.

To już kolejne nasze spotkanie. Poprzednie były przed pandemią — powiedział "Gazecie Olsztyńskiej" ksiądz arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński, który razem z młodymi przeszedł ulicami Mrągowa i razem z nimi bawi się w hali sportowej.

Fot. Zbigniew Woźniak

Uczestnikom wydarzenia towarzyszą relikwie Karola Acutisa, który jest patronem młodzieży. To 15 latek, który łączył życie normalnego nastolatka z głęboką wiarą i codziennym uczestniczeniem w Mszy Świętej. Młodzi podczas spotkania dają swoje świadectwa wiary i uczestniczą w licznych konkursach.

Fot. Zbigniew Woźniak

Nasz patron potrafił odnaleźć i siebie i Boga we współczesnym świecie. Był aktywny w intrenecie. My też to robimy — mówi Ksiądz Kamil Wyszyński z olsztyńskiej parafii pod wezwaniem Świętego Józefa i jeden ze współorganizatorów spotkania.

Wcześniej nie byłam wierząca. Do Pana Boga przybliżyli mnie znajomi, z którymi razem tu przyjechałam — powiedziała nam jedna z uczestniczek spotkania.

Stanisław Kryściński

W poniedziałkowym, papierowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej pełna relacja z wydarzenia. Na stronie internetowej pojawią się też fotogalerie i filmy ze spotkania w Mrągowie.Źródło: Gazeta Olsztyńska