1000 młodych katolików jedzie do Mrągowa

2022-11-19 08:59:40(ost. akt: 2022-11-19 09:42:20)
Młodzi z parafii świętego Józefa w Olsztynie już po 8 rano wyruszyli do Mragowa.

Młodzi z parafii świętego Józefa w Olsztynie już po 8 rano wyruszyli do Mragowa.

Autor zdjęcia: #wdrodzekuniebu

Młodzi katolicy z całej Warmii jadą dziś do Mrągowa pod hasłem “w drodze ku niebu”. Swoją obecność na wydarzeniu, które jest przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży do tej pory zapowiedziało ponad 1000 osób z wielu miejscowości regionu.
Nasza grupa wyruszyła tuż po 8 rano — mówi ksiądz Kamil Wyszyński z parafii pod wezwaniem Świętego Józefa w Olsztynie — Jest nas cały autokar młodych — dodaje.

Podobne grupy jadą z każdej miejscowości w diecezji, w której działają młodzieżowe ruchy katolickie. Wydarzenie pod nazwą Przystań Młodych rozpocznie się o godzinie 11 w Mrągowie od Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Rafała Kalinowskiego.

Podczas Przystani Młodych odbędzie się uroczyste bierzmowanie. Po mszy świętej będą dawane świadectwa wiary. Odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami Mrągowa, w którym w otoczeniu młodzieży weźmie udział ksiądz arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński.

Młodzi katolicy będą świętowali w hali sportowej. Tu odbędzie się koncert Siewców Lednicy. To zespół, który zasłynął z umiejętności rozruszania ponad 100 000 młodych podczas Światowych Dni Młodzieży.

Zaprezentują się wspólnoty z diecezji. A mamy wiele wspólnot, które zrzeszają wspaniałych młodych ludzi, którzy razem wielbią Boga i razem działają. Oczywiście będzie wspólny posiłek, liczne konkursy — zdradza ksiądz Kamil Wyszyński, który jest jednym z organizatorów tego ważnego dla całej diecezji wydarzenia. — Kulminacyjnym punktem będzie wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu — dodaje.

Wcześniej z parafii Świętego Józefa w Olsztynie do Mrągowa pojechał obraz z relikwiami Carlo Acutisa. To patron młodzieży. Zmarły zaledwie w wieku 15 lat święty, który łączył normalne, codzienne życie nastolatka z uświęceniem każdego dnia, m.in. codziennym udziałem w Mszy Świętej.

To był zwykły chłopak, jak młodzież, która dziś jedzie do Mrągowa. jadł McDonalda, grał na komputerze, udzielał się w social mediach. Codziennie adorował Najświętszy Sakrament. Dziś jest świętym i nam patronuje — mówi ksiądz Kamil Wyszyński.

Wyjazd i organizację spotkania w Mrągowie poprzedziła wielka akcja młodych katolików w intrenecie. Pojawiły się setki filmików pod hasłem #wdrodzekuniebu na których młodzi zapraszali się wzajemnie do udziału w spotkaniu w Mrągowie. Oznaczali kolejne swoją obecność na spotkaniu.

Dzisiaj wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa — mówi ksiądz Kamil Wyszyński. — Internet też może służyć ewangelizacji, dlatego nadal prowadzimy w nim nasza akcję — dodaje.

"Gazeta Olsztyńska" będzie na bieżąco relacjonowała spotkanie na stronie internetowej, a w poniedziałkowym papierowym wydaniu gazety znajdzie się obszerna relacja ze spotkania w Mrągowie.

Autor cytatu:

Stanisław Kryściński

Źródło: Gazeta Olsztyńska