Ogromne utrudnienia w ruchu na wyjeździe z Olsztyna. Na ul. Bartąskiej rozpoczął się remont

2022-11-18 12:02:29(ost. akt: 2022-11-18 13:46:41)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Okolice ulicy Bartąskiej to w ostatnich latach lokalizacja, w której szczególnie chętnie mieszkańcy Olsztyna kupują mieszkania. Ciągły przypływ nowych lokatorów, a co za tym idzie - samochodów powoduje, że w tym miejscu tworzą się korki. Obecnie jest jeszcze gorzej, bo właśnie rozpoczął się remont, który jeszcze bardziej zwęża i tak już wąską ulicę.
Skrzyżowanie ulic Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej to jedno z "wąskich gardeł komunikacyjnych", czyli miejsc, gdzie przepustowość ulicy jest za mała dla ruchu, który tam się odbywa. Ostatnie lata to prawdziwa ekspansja deweloperska i niemal każdego roku przeprowadza się tam kilkuset nowych mieszkańców.

Gmina Stawiguda, w której znajduje się owe miejsce zdecydowała się wybudować rondo u zbiegów ulic Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie władz gminy: "Ma to poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu".

Obecnie w tym miejscu droga jest zwężona i obowiązuje ruch wahadłowy regulowany przez sygnalizację świetlną. W godzinach szczytu komunikacyjnego tworzą się tam ogromne korki, w których kierowcy spędzają kilkanaście minut.

Taka organizacja ruchu w tym miejscu będzie obowiązywała przez 1,5 miesiąca, czyli co najmniej do końca roku.

Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, po 700 tys. wyłożyły gmina i powiat olsztyński.

Gmina Stawiguda to najszybciej rozrastająca się gmina w całej Polsce. W spisie powszechnym odnotowano, że liczba mieszkańców wzrasta o 111 proc. Budowa ronda jest jednym z koniecznych punktów mających na celu skomunikować gminę z Olsztynem, gdzie wielu mieszkańców codziennie jeździ do pracy.

Karol Grosz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. milosnik olsztyna #3107156 19 lis 2022 06:19

    A nie mozna byloi wczesniej pomyslec i zrobic najpierw droge a pozniej zasiedlac przez lemiongi tereny mieszkaniowe tylko jak zwykle w tym miescie wszystko jest na odwrot WEZCIE IDZCIE NA NAUKE DO WROCLAWIA tam zobaczycie jak sie buduje miasto LEMINGI ze wsi

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. und #3107142 18 lis 2022 17:24

    To jest polska rzeczywistość. Powstaje nowa dzielnica miasta ale nie będzie to miasto a wieś. Infrastruktura też będzie odpowiednia dla wsi. Czy tak ma się Polska rozwijać. Powstaną potworki mieszkalne, których później już nikt nigdy nie naprawi.

    odpowiedz na ten komentarz