Tragedia pod Olsztynkiem. Mężczyzna dziś w nocy spłonął w pożarze [AKTUALIZACJA]

2022-11-18 08:22:47(ost. akt: 2022-11-18 12:36:53)

Autor zdjęcia: OSP Stawiguda

Dziś w nocy (czwartek 17/piątek 18 listopada) jedna osoba zginęła w pożarze w Wilkowie. Pożar wybuchł nad ranem w parterowym domu dwurodzinnym. Z ogniem walczyło 10 zastępów straży pożarnej.
— Po godzinie 4 do strażaków wpłynęła informacja o pożarze domu. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, ogień objął dach budynku. Pożar gasiło 10 zastępów straży pożarnej — poinformował rzecznik olsztyńskich strażaków, Tomasz Sobkowicz.

W czasie gaszenia ognia strażacy poszukiwali jednej osoby. Zwłoki mężczyzny znaleziono na poddaszu.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru i okoliczności śmierci mężczyzny.

— W piątek oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku na terenie gminy Olsztynek. W trakcie akcji gaśniczej w jednym z pomieszczeń zostało znalezione ciało mężczyzny. Na tę chwilę jego tożsamość nie została potwierdzona. Na miejsce została skierowania grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. O zdarzeniu został powiadomiony prokurator. Zostanie powołany również biegły z zakresu pożarnictwa. Prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia — przekazuje mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Źródło: PAP/GO