AKTUALIZACJA: Tragedia w zakładzie pracy w Raszągu (pow. olsztyński). Operator koparki przysypany piaskiem nie żyje

2022-11-17 12:04:24(ost. akt: 2022-11-17 13:46:05)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Do wypadku na terenie zakładu produkcji kruszywa w Raszągu (pow. olsztyński, gmina Biskupiec) doszło do wypadku, w wyniku którego przysypana piaskiem została koparka w której znajduje się operator. Trwa akcja ratownicza.
Do zdarzenia doszło dziś (czwartek 17 listopada) około godz. 11:20. Operator koparki na terenie zakładu produkcji kruszywa został uwięziony w maszynie. Podczas wykonywania pracy osunięta ziemia przysypała pojazd.

— Na miejscu pracują służby, trwa akcja wydobywania mężczyzny z koparki — przekazuje nam starszy kapitan Grzegorz Różański z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

12:10 - Aktualizacja

Mężczyzna został wyjęty z koparki. Bez czynności życiowych został przekazany służbom medycznym.

12:18 - Aktualizacja

Operator koparki ma około 60. lat. Do wypadku prawdopodobnie doszło poprzez zsunięcie się wyrobiska, przy którym pracował mężczyzna.

13:40 - Aktualizacja

Niestety operator koparki nie żyje.

— Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas wykonywania prac na koparkę usunęła się ziemia, w wyniku czego doszło do przewrócenia maszyny. W pojeździe znajdował się mężczyzna, który został wydobyty przez służby. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza. W czynnościach bierze udział prokurator — przekazuje mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

O całym zdarzeniu została poinformowana również inspekcja pracy.