Policjanci wracając ze służby zatrzymali pijanego kierowcę. 47-latek miał prawie 3 promile alkoholu

2022-11-17 18:10:48(ost. akt: 2022-11-17 15:25:58)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci wracając ze służby, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Ich czujność zapobiegło niebezpiecznemu zdarzeniu, do którego mógł doprowadzić 47- letni kierowca osobowego audi. Mężczyzna jechał w kierunku Olsztyna mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
We wtorkowe popołudnie (15 listopada) na ruchliwej drodze krajowej nr 53, w miejscowości Trękusek, wykładowcy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wracając ze służby zauważyli pojazd, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.

Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd, podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Nie pomylili się: od mężczyzny siedzącego za kierownicą czuć było alkohol. O niebezpiecznej sytuacji powiadomili funkcjonariuszy z Barczewa. Kiedy ci przyjechali na miejsce, poddali 47-latka badaniu alkomatem, które potwierdziło wstępne ustalenia wykładowców. Jak się okazało mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Czujność policjantów po służbie i ich szybka reakcja zapobiegła możliwej tragedii na drodze. 47-latek ostatecznie stracił prawo jazdy. Za nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.