Przy lotnisku Olsztyn-Mazury powstanie centrum produkcyjno-logistyczne medycznej firmy

2022-11-16 15:00:55(ost. akt: 2022-11-16 15:09:32)
szymany hala gotowa

szymany hala gotowa

Autor zdjęcia: archiwum red.

Centrum produkcyjno-logistyczne medycznej firmy Consultronix ma powstać przy lotnisku Olsztyn-Mazury - poinformował w środę rzecznik portu Dariusz Naworski. Inwestycja, której koszt szacowany jest na 16 mln zł, pozwoli na stworzenie docelowo 100 miejsc pracy.
Jak poinformował PAP w środę Naworski, w marcu tego roku małopolska firma jako pierwsza kupiła działkę inwestycyjną w strefie okołolotniskowej w Szymanach. Teraz inwestor przygotowuje się do rozpoczęcia procedur związanych z budową centrum produkcyjno-logistycznego, którego szacowany koszt wyniesie 16 mln zł. Firma planuje, że produkcję na Mazurach rozpocznie w 2024 roku.

Spółka, która powstała w 1987 roku w Krakowie, produkuje aparaturę okulistyczną i do mikrochirurgii oka, a także z zakresu diagnostyki obrazowej i radioterapii.

"Spółka Consultronix znajduje się tuż obok lotniska w Balicach, gdzie nasze możliwości rozwoju powoli się kończą. Dlatego docelowo produkcje i logistykę chcemy przenieść do nowej lokalizacji, a w Balicach zostanie ośrodek badawczo rozwojowy i prototypowni" - powiedział cytowany w komunikacie prezes ConsultroniX Krzysztof Smolarski.

Grupa Consultronix planuje przy lotnisku Olsztyn Mazury budowę hali produkcyjnej o powierzchni 1300 m kw. na potrzeby rozwoju technologii medycznych oraz 1100 m kw. biur. Konstrukcja hali powstanie w technologii drewna klejonego, która stosowana była również w poprzednich lokalizacjach firmy. Nowa inwestycja pozwoli na stworzenie początkowo około 30 miejsc pracy, a docelowo - 100.

Równolegle trwają prace związane z uzbrojeniem terenów w strefie okołolotniskowej. Na podstawie umowy zawartej między Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego a Gminą Szczytno powstanie niezbędna infrastruktura – w tym nowe drogi oraz doprowadzenie najważniejszych sieci i mediów. (PAP)