MAX Premium Burgers w Olsztynie już powstaje. Szwedzki fast-food otworzy się przy al. Sikorskiego

2022-11-15 15:30:34(ost. akt: 2022-11-15 16:37:03)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Burgery ze Szwecji już niedługo zawitają do Olsztyna. Nowy lokal buduje się przy al. Sikorskiego przy supermarkecie Auchan na miejscu dawnej myjni samochodowej. Coraz bardziej widoczne są postępy w budowie restauracji typu "fast-food"
O koncepcji budowy restauracji pisaliśmy w artykule Szwedzki gigant otworzy się w Olsztynie

Szwedzka restauracja ma powstać przy al. Sikorskiego na części parkingu pod hipermarketem Auchan — na terenie dawnej myjni samoobsługowej. Rozpoczęły się już prace budowlane.

Będzie to kolejny, obok m.in. McDonald's i KFC lokal fast food specjalizujący się w burgerach.

Restauracje MAX słyną z tak zwanego „zielonego menu”, które są wegetariańską alternatywą dla mięsnych propozycji. Sieć posiada w swojej ofercie przełomowy produkt bezmięsny — Delifresh Plant Beef. Jego receptura została stworzona na bazie białka roślinnego, dzięki któremu burger wygląda i smakuje jak mięso. Goście mogą zamówić także burgera z serem halloumi, a nawet takiego, w którym tradycyjna bułka została zastąpiona sałatą lodową.

Do wyboru w nowym lokalu będą m.in. burgery (od niedawna także w stylu kalifornijskim i meksykańskim, z opcją wegetariańską), wrap wieprzowy (lub wersja wege), frytki, shaki, menu bezmięsne (burgery, nuggetsy i sałatki), mininaleśniki.

Pierwsza restauracja MAX Premium Burgers w Polsce ruszyła we wrześniu 2017 r. Dziś polska sieć liczy 17 lokali w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Radomiu, Gdańsku i na Śląsku.

MAX to najstarsza szwedzka sieć restauracji serwująca burgery, która do dziś pozostaje własnością założyciela marki i jego rodziny. Firma powstała w 1968 r., jej pracownicy zaczęli serwować burgery, zanim trzy lata później w Europie pojawiły się pierwsze restauracje sieci McDonald's.