Jechał zygzakiem. W czasie wolnym od służby zatrzymał go policjant z Olsztyna

2022-11-15 16:13:45(ost. akt: 2022-11-15 16:50:03)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Mimo że był po służbie, zadbał o to, aby inni uczestnicy ruchu drogowego przestrzegali przepisów. Zachowanie policjanta z Olsztyna to dowód na to, że funkcjonariuszem jest się zawsze, a nie tylko na służbie.
Na początku listopada policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w czasie wolnym od służby na odcinku drogi Barczewo - Jeziorany, zauważył pojazd marki Citroen, który nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy.

Kilkukrotnie zjeżdżał do prawej krawędzi jezdni. Funkcjonariusz powiadomił o fakcie dzwoniąc na numer alarmowy 112 i nie czekając na dalszy rozwój akcji, wyprzedził podejrzany pojazd, zatrzymał się przed nim i włączył światła awaryjne.

Od kierowcy czuć było silny zapach alkoholu. Policjant mimo iż był w czasie wolnym od służby, przedstawił się mężczyźnie, okazał legitymację służbową, wyjął kluczyki ze stacyjki i zabezpieczył pojazd. Na miejsce niezwłocznie przyjechał patrol Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Po zbadaniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie on przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.