Olsztyn: Podwójne zatrzymanie kierowców na podwójnym gazie

2022-11-14 18:30:22(ost. akt: 2022-11-14 16:47:44)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

31 i 34-latek stracili prawo jazdy, a wszystko za sprawą pijanych przejażdżek po ulicach Olsztyna. Jeden z nich zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka autem. Kolejny kierowca po uszkodzeniu dwóch aut na parking, uciekł z miejsca zdarzenia.
W piątek (11 listopada) policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu na jednym z parkingów w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem cofając uszkodził dwa zaparkowane auta. Z relacji świadków wynikało, że sprawca kolizji bezpośrednio po zdarzeniu oddalił się w nieznanym kierunku. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który kilka ulica dalej zatrzymał wskazanego osobowego forda. Funkcjonariusze zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 31-latka ponad 2 promile alkoholu.

Kilka godzin później, policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego, który doprowadził do kolizji, tym razem na ul. Jarockiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 34-letni kierujący toyotą zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka peugeotem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. W trakcie czynności okazało się, że sprawca kolizji był kompletnie pijany. W organizmie 34-latka krążyły ponad 3 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna miał w trakcie jazdy korzystać z telefonu komórkowego.

31 i 34-latek stracili już prawo jazdy. Obaj odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Kierujący nie unikną również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.