Jan Szynaka odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

2022-11-11 11:09:12(ost. akt: 2022-11-11 11:16:04)

Autor zdjęcia: KPRP

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wśród uhonorowanych znalazł się Jan Szynaka, prezes firmy Szynaka Meble z Lubawy.
Jan Szynaka został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju i unowocześniania systemu zabezpieczenia społecznego w Polsce, za osiągnięcia w działalności naukowej”.

– Nie ma w Państwa życiu i dorobku jakiegoś jednego wydarzenia, za które to odznaczenie jest wręczane. To jest w jakimś sensie suma dotychczasowych dokonań i postawy z punktu widzenia Rzeczypospolitej. Przez Państwa życie i działalność zawodową, społeczną pokazuje jak bardzo Rzeczpospolita w swoich różnych przejawach działania jest zróżnicowana. Od kwestii duchowych, budowania postaw moralnych, etycznych, przez rozwój kulturalny, poprzez naukę, poprzez rozwój gospodarczy Polski, poprzez dbałość o sprawy państwowe. Skończywszy wreszcie na walce o wolną, suwerenną niepodległą Polskę na edukacji – mówił Prezydent.