27-latek z Biskupca z uprawiał na poddaszu domu konopie. Grozi mu do 8 lat więzienia

2022-11-12 08:02:03(ost. akt: 2022-11-10 15:54:50)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Posiadanie narkotyków bez względu na ich rodzaj jest w Polsce nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności. Przekonał się o tym pewien 27-latek, u którego znaleziono i zabezpieczono plantację konopi oraz marihuanę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
W poniedziałek (7 listopada) funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową wraz z policyjnymi wywiadowcami z Komendy Miejskiej Policji w Olszynie w wyniku wcześniejszych ustaleń operacyjnych znaleźli i zlikwidowali plantacje konopi na terenie gminy Biskupiec.

Nielegalne rośliny zostały znalezione w specjalnie przygotowanym i zamaskowanym pomieszczeniu na poddaszu budynku jednorodzinnego. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli 15 sadzonek, ścięte gałązki konopi oraz sprzęt do służący do uprawy narkotyków.

Ponadto funkcjonariusze w innym mieszkaniu zajmowanym przez 27-latka znaleźli słój wypełniony zielonym suszem roślinnym. Ze wstępnych ustaleń wynika że zabezpieczono prawie 50 gramów marihuany, którą przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty. Wkrótce mężczyzna odpowie za uprawę konopi innej niż włókniste oraz posiadanie środków odurzających. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP w Olsztynie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #3107013 14 lis 2022 12:51

    To jest ciekawa sprawa, za co go zgarnęli? Nie dlatego ze marycha jest zła, szkodliwa. Zamkną go tylko dlatego że nie podzielił się zyskiem ze Skarbem Państwa (tzw. dupą bez dna). Równie dobrze mógł handlować owocami bez odprowadzania podatków.

    odpowiedz na ten komentarz