Czasowa przerwa w wydawaniu Olsztyńskich Kart Miejskich

2022-11-10 10:23:24(ost. akt: 2022-11-10 11:01:53)

Autor zdjęcia: D

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu poinformował, że w związku z chwilową niedostępnością na rynku elektronicznych kart, nastąpi chwilowa przerwa w wydawaniu Olsztyńskiej Karty Miejskiej. W dalszym ciągu przyjmowane są nowe wnioski, jednak zakładany termin ich wydania to 10 grudnia.
Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu poinformował, że w związku z chwilową niedostępnością na rynku elektronicznych kart, nastąpi chwilowa przerwa w wydawaniu Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Do czasu uzupełnienia zasobów wydawane będą tylko Karty Seniora (osobom powyżej 60 roku życia) oraz duplikaty wcześniej wystawionych OKM.

— W dalszym ciągu przyjmowane są nowe wnioski o wydanie Olsztyńskiej Karty Miejskiej, a zakładany termin ich wydania to 10 grudnia 2022 roku — informuje Michał Koronowski, rzecznik prasowy ZDZiT. — Jednocześnie informujemy, że wszystkie obowiązujące bilety w olsztyńskiej komunikacji miejskiej dostępne są za pośrednictwem aplikacji mobilnych, takich jak moBilet, mPay i zBiltem, do skorzystania, z których zachęcamy. Poszczególne rodzaje biletów dostępne są także w 51 biletomatach stacjonarnych na terenie Olsztyna oraz w 200 biletomatach mobilnych w autobusach i tramwajach.

Olsztyńska Karta Miejska (OKM) ma format karty płatniczej. Jest to przede wszystkim nowoczesny nośnik biletów elektronicznych, obowiązujących w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Ale nie tylko. Wystarczy spersonalizować kartę, by móc korzystać z dodatkowych usług.