Pijany kierowca audi zgasił światło na ul. Sielskiej w Olsztynie

2022-11-10 08:31:00(ost. akt: 2022-11-09 15:17:13)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na ulicy Sielskiej w Olsztynie. Kierowca osobowego audi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, przez co uderzył w latarnię i przewrócił auto. Okazało się, że mężczyzna za kierownicą był pijany, a dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia.
W środę (9 listopada) o godz. 2:30 kierujący osobowym audi 34-latek, jadąc ul. Sielską od ul. Lotniczej w kierunku ul. Miłej, doprowadził do zdarzenia niebezpiecznego drogowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z Olsztyna, którzy przyjechali na miejsce, wynikało, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna w trakcie jazdy nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w latarnię znajdującą się na pasie oddzielającym jezdnię. Następnie przejechał dwa pasy ruchu w przeciwnym kierunku i zjechał na pobocze, wywracając swój pojazd.

Okazało się, że 34- latek wsiadł za kierownicę mimo posiadanego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z relacji świadka wynikało, że 34-latek po zdarzeniu próbował oddalić się z miejsca. Po chwili został ujęty przez świadka i interweniujących policjantów z Olsztyna. Nietrzeźwy kierujący ostatecznie trafił do szpitala. 34-latek wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.