Kilometry pomocy dla trzech olsztyńskich stowarzyszeń

2022-11-08 14:51:43(ost. akt: 2022-11-08 14:42:35)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

75 tys. złotych – tyle w sumie otrzymały trzy olsztyńskie stowarzyszenia: Hospicjum „Palium”, Towarzystwo „Amazonek” oraz Stowarzyszenie dla Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Strzał w 10”. Pieniądze dla tych organizacji wybiegali i wyjeździli na rowerach pracownicy fabryki Michelin.
Do udziału w akcji zgłosiło się 227 pracowników fabryki, którzy przez dwa tygodnie rejestrowali w aplikacji mobilnej wybiegane i przejechane kilometry. W sumie uczestnicy „Michelin Sport Challenge” pokonali ponad 26 tysięcy kilometrów, za które fabryka przekazała pieniądze na rzecz olsztyńskich stowarzyszeń. Każde z nich otrzyma po 25 tysięcy złotych.

Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium” prowadzi Hospicjum – Centrum Opieki Paliatywnej, sprawujące opiekę paliatywną nad chorymi stacjonarnie oraz w ramach hospicjum domowego. Towarzystwo „Amazonki” wspiera kobiety po amputacji piersi – zarówno mieszkanki Olsztyna, jak i innych miast naszego regionu, gdzie brak tego typu placówek. „Strzał w 10” Stowarzyszenie Rodzin i Osób z Zespołem Downa oferuje wszechstronną pomoc osobom z zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom.

To kolejna sportowo-charytatywna akcja fabryki opon. Od kilku lat firma organizuje „Kilometry Pomocy”, podczas których pracownicy i mieszkańcy regionu jeżdżąc na rowerach, biegając i chodząc z kijkami zbierają pieniądze na sprzęt medyczny dla olsztyńskich szpitali.