„Ślicznotka” na dużym ekranie. Premiera filmu odbędzie się w Olsztynie

2022-11-07 18:03:02(ost. akt: 2022-11-07 14:49:21)

Autor zdjęcia: Mat. prasowe

10 listopada odbędzie się olsztyńska premiera polskiej komedii obyczajowej „Ślicznotka”. W produkcji wzięli udział aktorzy z Olsztyna.
„Ślicznotka” realizowana była wiosną na Podlasiu: w Białymstoku i Michałowie.

Producentom filmu udało się zaprosić do współpracy plejadę gwiazd. To Joanna Kurowska, Beata i Łukasz Rybarscy, Piotr Zelt, Robert Korólczyk czy Dagmara Kaźmierska znana również jako “Królowa Życia”.

W postać Majorka wciela się pochodzący z Olsztyna Marek Tyszkiewicz - aktualnie aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Piłkarza Łukasza gra Dawid Rostkowski z Olsztyna.

W tytułowej roli zobaczymy Beatę Chyczewską z aktorskiej rodziny Linde-Lubaszenko. Narrację filmu producent powierzył Cezaremu Pazurze, który doskonale oddał klimat filmu wprowadzając i wyprowadzając widza z jego fabuły.

W filmie pojawiają się także firmy znane na Warmii i Mazurach: Warmiński Port, RE/MAX, Dachland. Właściciel tej ostatniej - Marek Maleszka - pojawia się też w epizodach.

Fot. Mat. prasowe

„Ślicznotka” to filmowa opowieść o miłości, akceptacji, walce o marzenia i wartości, polityce w ujęciu lokalnym. Charyzmatyczna pani burmistrz Michałowa, starając się o reelekcję, organizuje mieszkańcom festyn z konkursem na miss miejscowości. Do tego tytułu lansowana jest jej córka. Sytuacja komplikuje się, gdy niespodziewanie na miss zgłasza się kandydatka, która pozornie nie ma szans na wygraną. Bezkompromisowa i pewna siebie tytułowa Ślicznotka przeciwstawia się lokalnej władzy, wywracając do góry nogami misterny plan burmistrzowej.

„Ślicznotka”, jeszcze przed oficjalną premierą, prezentowana była na festiwalach filmowych. Obraz oczarował w Koszalinie widzów i jury VIII Europejskiego Festiwalu Filmowego pod hasłem „Ważne problemy społeczne poruszane w filmie”, gdzie zdobył szereg nagród w kategoriach:

Najlepszy film poruszający ważne problemy społeczne
Najlepsza rola kobieca: Joanna Kurowska – filmowa Pani Burmistrz
Najlepsza rola drugoplanowa: Dagmara Kaźmierska – filmowa Dagmara Solaris
Najlepszy scenariusz: Bartosz Brzeskot, Krzysztof Bałtyk i Agnieszka Brzeskot
Wyróżniony został też producent „Ślicznotki” – Krzysztof Bałtyk (Bałtyk Film Production) za debiut filmowy roku i Dominik Matwiejczyk za reżyserię.

Festiwal Filmów Optymistycznych „Happy End” w Rzeszowie przyniósł „Ślicznotce” dwie znaczące nagrody: producent Krzysztof Bałtyk otrzymał nagrodę specjalną dyrektora festiwalu dla najbardziej kreatywnego producenta filmowego minionego sezonu. Na Festiwalu zostały wręczone również nagrody Happy Maker, które przyznawane są dla niezłomnych twórców polskiego kina niezależnego. Otrzymał ją reżyser „Ślicznotki” Dominik Matwiejczyk, którego filmy były wielokrotnie prezentowane i nagradzane w dwudziestoletniej historii rzeszowskiego festiwalu.

Jedyny w Olsztynie seans „Ślicznotki” odbędzie się w czwartek, 10 listopada o godz. 19:45 w Kinie Helios w Aura Centrum Olsztyna.
Bilety dostępne na stronie: https://bit.ly/3Tas02l oraz w kasie Kina.

Przed seansem aktorzy i twórcy opowiedzą o tej produkcji. Będzie można zrobić sobie też pamiątkowe zdjęcia i zdobyć autografy.

Obsada i twórcy filmu „Ślicznotka”:


w rolach głównych:
PANI WŁADZA Joanna Kurowska
ALINA Beata Chyczewska
MAJOREK Marek Tyszkiewicz
KONFERANSJER Łukasz Rybarski
GRABSKI Piotr Zelt
KUKULSKI Robert Korólczyk
KALINOWSKA Beata Rybarska
MARTYNA Agnieszka Brzeskot
ANIA Zofia Świątkiewicz
DAGMARA Dagmara Kaźmierska
MARCIN Patryk Ołdziejewski
ŁUKASZ Dawid Rostkowski
oraz
NARRATOR Cezary Pazura

Fot. Mat. prasowe