Podsumowanie weekendu na ulicach Olsztyna

2022-11-08 09:31:00(ost. akt: 2022-11-07 14:59:51)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Weekend na drogach Olsztyna i powiatu obfitował w liczne kontrole drogowe prowadzone przez patrole policji. Większość z nich dotyczyła pijanych kierowców oraz osób jeżdżących na sądowym zakazie. Zgodnie z akcją ,,Alkohol, narkotyki" policjanci badali stan trzeźwości kierowców i sprawdzali uprawnienia do kierowania.
W piątek (4 listopada) w nocy w trakcie kontroli na ul. Leonharda w Olsztynie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli volkswagena poruszającego się z prędkością 75 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. Kierujący wsiadł za kółko, mimo orzeczonego zakazu sądowego. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za przekroczenie prędkości 44-latka ukarano mandatem karnym.

W piątek (4 listopada) na terenie miasta Olsztynek policjanci ok. godziny 6.00 w miejscowości Stawiguda w centrum dystrybucyjnym sklepu na jednej z ulic (na bramie wjazdowej) otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego przez pracowników ochrony. 53-latek poruszał się mercedesem i próbował podjechać pod tzw. rampę. Po przebadaniu na stan trzeźwości okazało się, że ma 1,9 promila w organizmie.

Tego samego dnia około godziny 20.00 na ul. Dąbrowskiego policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli pojazd. Jak się okazało 20-letni kierujący miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy Olsztyn. Dodatkowo pojazd nie posiadał aktualnego badania technicznego.

W sobotę (5 listopada) w Biskupcu w powiecie olsztyńskim na ul. Śmiałej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 23-letnią kobietę. Kierowała pojazdem Dacia w stanie nietrzeźwości 1,6 promila w organizmie. Ponadto kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania. Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

Również w sobotę o godzinie 10:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Olsztynie na ul. Bałtyckiej zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem volkswagen transporter. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący prowadził pojazd również w stanie nietrzeźwości.

Z kolei o godzinie 15.10 w Olsztynie na ul. Bublewicza policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem w stanie nietrzeźwości. 47- letni kierowca miał 0,66 promila w organizmie.