Huragan okazał się za mocny

2022-11-07 11:00:00(ost. akt: 2022-11-07 11:10:12)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

KOSZYKÓWKA\\\ KKS Agapit Olsztyn doznał drugiej porażki w tym sezonie. Olsztyńska drużyna przegrała 86:84 w starciu z Huraganem Wołomin, chociaż do przerwy prowadziła różnicą ośmiu punktów.
Do meczu z Huraganem olsztynianki przystąpiły w roli faworytek. Początkowo wszystko szło zgodnie z planem, bo Agapit prowadził po pierwszej połowie 46:38. Nie jest to oczywiście bardzo wysoka przewaga, szczególnie w koszykówce kobiet, ale wydawało się, że podopieczne Tomasza Sztąberskiego kontrolują boiskową rzeczywistość. Przewaga wypracowana w dwóch pierwszych kwartach została jednak roztrwoniona w drugiej części meczu.

Jeszcze dwie minuty przed końcem spotkania na prowadzeniu znajdowały się olsztynianki, ale niestety w końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie.
– Dziewczyny zbyt pewnie się poczuły po pierwszych dobrych fragmentach
spotkania i spuściły z tonu – powiedział po meczu Tomasz Sztąberski, trener KKS-u Agapit Olsztyn. – W drugiej połowie dziewczyny z Huraganu grały bardzo krótkie, agresywne akcje, wykorzystywały grę jeden na jeden. Odnalazła się ich rozgrywająca Daria Zach, która „skaleczyła” nas trzema „trójkami” w czterech próbach. Sześć sekund przed końcem mieliśmy dokładnie rozpisaną akcję. Zawodniczki wyszły na parkiet i zagrały po swojemu. Mamy co prawda nagranie wideo, że był faul w tej akcji, ale sędziowie byli innego zdania. Na własne życzenie przegraliśmy to spotkanie, nie byliśmy zespołem gorszym. W takich spotkaniach wygrywa zespół, który bardziej chce grać.

Niejako na usprawiedliwienie Agapitu warto podkreślić, że w meczu z Huraganem nie zagrała Marta Sztąberska. – To dla nas duże osłabienie – stwierdził trener Sztąberski, po czym dodał: – Chociaż zastępująca ją Nikola Pałasz zagrała chyba swój najlepszy mecz. Niestety sami sobie jesteśmy winni tę porażkę. Trzeba się z tym pogodzić.
EM

Huragan Wołomin – KKS Agapit Olsztyn 86:84 (16:22, 22:24, 21:16, 27:22)
KKS Agapit: Pałasz 9, Wawrzyniak 25, Daliga 22, Giżyńska 14, Mońko 10 – Przeradzka, Gzinka 4, Maciejczyk, Mazuro, Szarpak

* Inne wyniki 6. kolejki: GTK Gdynia – AZS Uniwersytet Warszawski 54:58, ŁKS KK Łódź – Mon-Pol Płock 44:82, MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski – Grot F&F Automatyka Pabianice 88:73.