D. Tusk do ministra Czarnka: pan nie jest od kontrolowania polskiej szkoły

2022-11-05 13:23:05(ost. akt: 2022-11-05 13:25:16)

Autor zdjęcia: PAP/Tomasz Wojtasik

Pan nie jest od kontrolowania polskiej szkoły, polskich dzieci i nauczycieli - zwrócił się w sobotę szef PO Donald Tusk do ministra edukacji Przemysława Czarnka. To my, rodzice, dziadkowie, babcie, mamy, nauczyciele, uczniowie - to my jesteśmy od kontrolowania władzy - podkreślił polityk.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Sandomierza mówił m.in o przegłosowanej w piątek w Sejmie nowelizacji Prawa oświatowego oraz o dyskusji w Sejmie na ten temat.

"Tak na prawdę to co rzuciło się wszystkim w oczy i w uszy, chociaż brzmiało to aż nieprawdopodobnie, to to, że pan minister Czarnek zamówił i opłacił jakieś ankiety, w których pyta uczennice i uczniów o najbardziej intymne kwestie dotyczące ich ciała, ich seksualności" - powiedział szef PO. "Pana ministra interesuje, co oni robią pod kołdrą" - zaznaczył.

Jak dodał, nie wie dlaczego jak Kaczyński jeździ po Polsce to musi podczas każdego spotkania coś mówić, że "o piątej będzie Zosią, o siódmej będzie Zdzisiem". "To jest oczywiście poza granicą dobrego smaku, to jest nacechowane pogardą. Ale tak poza tym coś dziwnego dzieje się w jego głowie" - mówił Tusk. Wspomniał też o słowach arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, "który uważał za stosowne powiedzieć, że kiedyś była czerwona zaraza a teraz jest tęczowa zaraza".

"Co im się w tych głowach kitłasi. Dlaczego oni mają na tym punkcie jakąś zupełnie niestandardową obsesję. Dlaczego chcą tak bardzo kontrolować nasze życie, życie naszych dzieci w każdym aspekcie. Dlaczego chcą każdemu zaglądać po kołdrę?" - pytał Tusk.

"Panie Czarnek, pan nie jest od kontrolowania polskiej szkoły, polskich dzieci i nauczycieli. To my, rodzice, dziadkowie, babcie, mamy, nauczyciele, uczniowie - to my jesteśmy od kontrolowania władzy - podkreślił lider PO.

Wskazał, że sprawa jest bardzo poważna, bo dotyczy dzieci i to jest walka o ukształtowanie ich osobowości, poglądów. "To jest walka, którą Czarnek i PiS wytoczyli z całą determinacją o zmienianie naszych dzieci na ich modłę" - dodał.

Sejm uchwalił w piątek nowelizację Prawa oświatowego dotyczącą m.in. zasad działalności organizacji i stowarzyszeń w szkołach i przedszkolach, a także wprowadzającą zmiany w edukacji domowej. Nowelizacja trafi teraz do Senatu. (PAP)

Marta Stańczyk, Wiktor Dziarmaga

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3106743 5 lis 2022 14:02

    Tusk realizuje zadania wyznaczone mu przez Berlin i Brukselę i ma gdzieś interes i dobro Polski i Polaków... Dlatego Von der Leien oficjalnie powiedziała, że liczy, że zostanie premierem. I nie ma się co dziwić, bo dla Niemców taki premier w Polsce to skarb!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz