Nowy rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego straży pożarnej w Olsztynie

2022-11-04 16:30:17(ost. akt: 2022-11-04 15:08:04)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Starszy kapitan Grzegorz Różański został nowym rzecznikiem Komendy Wojewódzkiej Państwowej straży pożarnej w Olsztynie. Zastąpił dotychczasowego oficera prasowego mł. bryg. Rafała Melnyka. Opowiedział nam o tym, czym jest dla niego służba w straży pożarnej.
Starszy kapitan Grzegorz Różański od 1 listopada pełni obowiązki rzecznika prasowego warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego straży pożarnej w Olsztynie. Zastąpił dotychczasowego oficera prasowego Komendanta Wojewódzkiej PSP mł. bryg. Rafała Melnyka. Wcześniej był Zastępcą Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Ostródzie.

Obowiązki Grzegorza Różańskiego zostały wyodrębnione. Będzie zajmował się stricte kontaktem z mediami. Jest funkcjonariuszem, który swoją służbę rozpoczął w 2001 roku w Centralnej Szkole Straży Pożarnej w Częstochowie. Od 2003 pełnił służbę w Ostródzie. Przez ostatnie lata od 2015 pełnił funkcję zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej w Ostródzie oraz był oficerem prasowym.

— Służba w Państwowej Straży Pożarnej jest wymagająca i niesie za sobą wiele sytuacji, na które trzeba szybko reagować. Są to zarówno trudne sytuacje jak i te przyjemne — mówi Grzegorz Różański.
— Można powiedzieć, że każdy ze strażaków poświęca swoje życie służbie. Przez 21 lat spotkało mnie wiele sytuacji zarówno tych trudnych, ciężkich, czy skomplikowanych. Byłem również na akcjach ogólnopolskich, brałem udział podczas niesienia pomocy podczas powodzi w 2010 roku. Miałem także przyjemność być dowódcą specjalistycznej grupy ratownictwa technicznego jedynej w województwie.

Fot. Zbigniew Woźniak

Jednak straż pożarna to nie tylko wyrzeczenia i ciężkie chwile. To przede wszystkich pasja i chęć niesienia pomocy drugiej osobie.

— W straży pożarnej jest również wiele przyjemnych chwil. Formacja bardzo jest specyficzna (w pozytywnym znaczeniu), stanowimy tak naprawdę wielką rodzinę. Staramy się wzajemnie wspierać. Zawsze znajdą się osoby, które w trudnych momentach są gotowe podać rękę i pomóc — mówi nowy rzecznik straży pożarnej w Olsztynie.

— Przychodząc z Ostródy do Olsztyna otwieram nowy rozdział w moim życiu. Jestem pełen nadziei, optymizmu i pomysłów — podsumowuje Grzegorz Różański.