Kolejny cios w przestępczość narkotykową. 18-latek z Olsztyna zatrzymany

2022-11-05 10:15:00(ost. akt: 2022-11-05 09:07:29)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Olsztyńscy wywiadowcy nie odpuszczają narkotykowym dilerom. Nielegalne substancje znaleźli przy 18-latku oraz w jego miejscu zamieszkania. Zabezpieczono marihuanę oraz 2 C-B o łącznej masie prawie 55 gramów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz zatrzymani odpowiedzą przed sądem.
We wtorek (1 listopada) policyjni wywiadowcy na jednej z ulic w mieście postanowili wylegitymować mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy zaczął się nerwowo zachowywać. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna miał powody, aby uniknąć spotkania z policjantami.

W trakcie czynności przy 18-latku funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością zielonego suszu roślinnego. Następne partie narkotyków znalezione zostały podczas przeszukania mieszkania mężczyzny. Tym razem były to woreczki z białym proszkiem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono marihuanę oraz 2 C-B o łącznej masie prawie 55 gramów. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

18-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.